انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1071 100 1

۱۹۴۷

۱۹۴۷ در دانشنامه ویکی پدیا

۱۹۴۷
سال ۱۹۴۷ (هزار و نهصد و چهل و هفت) میلادی، سالی از دهه ۱۹۴۰ در سده ۲۰ میلادی بود.
جام ملت های آمریکای جنوبی ۱۹۴۷ (انگلیسی: 1947 South American Championship) بیستمین دوره کوپا آمریکا بود که در اکوادور برگزار شد. این مسابقات برای اولین بار بود که در کشور اکوادور برگزار شد. در پایان این رقابت ها آرژانتین موفق شد نهمین قهرمانی خود در این مسابقات را بدست آورد.
دومین دوره جشنواره فیلم کن (انگلیسی:1947 Cannes Film Festival) در ۱۲-۲۵ سپتامبر ۱۹۴۷ برگزار شد.
حماقت زیگفلد
بهترین فیلم کمدی موزیکال
بهترین طراحی انیمیشن
بهترین فیلم اجتماعی
خورشیدگرفتگی ۲۰ مه ۱۹۴۷ (به انگلیسی: Solar eclipse of May 20, 1947) یک خورشیدگرفتگی از نوع خورشیدگرفتگی کامل است. این خورشیدگرفتگی در تاریخ ۲۰ مه ۱۹۴۷ میلادی (‎۲۹ اردیبهشت ۱۳۲۶ خورشیدی) روی داد که زمان اوج آن، ساعت ۱۳:۴۷:۴۷ به وقت ساعت هماهنگ جهانی بوده است. مدت زمان و طول این خورشیدگرفتگی ۵ دقیقه و ۱۳ ثانیه بود.
فهرست خورشیدگرفتگی های قرن بیستم میلادی
این خورشیدگرفتگی بخشی از ساروس خورشیدی ۱۲۷ است که هر ۱۸ سال و ۱۱ روز یک بار تکرار می شود و شامل ۸۲ خورشیدگرفتگی است. این سری با خورشیدگرفتگی جزئی در ۱۰ اکتبر ۹۹۱ میلادی آغاز می شود و با خورشیدگرفتگی های کاملی از ۱۴ مه ۱۳۵۲ تا ۱۵ اوت ۲۰۹۱ میلادی ادامه می یابد و با ۸۲مین خورشیدگرفتگی آن که جزئی است در ۲۱ مارس ۲۴۵۲ میلادی پایان می یابد. طولانی ترین گرفت این دوره ۵ دقیقه و ۴۰ ثانیه بود و در ۳۰ اوت ۱۵۳۲ میلادی رخ داد.
خورشیدگرفتگی ۱۲ نوامبر ۱۹۴۷ (به انگلیسی: Solar eclipse of November 12, 1947) یک خورشیدگرفتگی از نوع خورشیدگرفتگی حلقه ای است. این خورشیدگرفتگی در تاریخ ۱۲ نوامبر ۱۹۴۷ میلادی (‎۲۰ آبان ۱۳۲۶ خورشیدی) روی داد که زمان اوج آن، ساعت ۲۰:۰۵:۳۷ به وقت ساعت هماهنگ جهانی بوده است. مدت زمان و طول این خورشیدگرفتگی ۳ دقیقه و ۵۹ ثانیه بود.
فهرست خورشیدگرفتگی های قرن بیستم میلادی
سیارک ۱۹۴۷ (به انگلیسی: 1947 Iso-Heikkila، نامگذاری:1935EA) هزار و نهصد و چهل و هفتمین سیارک کشف شده است که در ۴ مارس ۱۹۳۵ کشف شد.
سیارک در دادگان اجرام کوچک ناسا
قدر مطلق سیارک برابر ۱۰٫۸۰ است.
فینال جام حذفی فوتبال انگلستان ۱۹۴۷، رقابت پایانی جام حذفی فوتبال انگلستان در سال ۱۹۴۷ میلادی است که مابین دو تیم باشگاه فوتبال چارلتون و باشگاه فوتبال بارنلی در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار شده است.
فهرست قهرمانان جام حذفی فوتبال انگلستان
جام حذفی فوتبال انگلیس
این مسابقه که در تاریخ ۲۶ آوریل ۱۹۴۷ انجام شده است با نتیجه ۱ بر ۰ به سود تیم باشگاه فوتبال چارلتون به پایان رسید.
لایحه امنیت ملی ۱۹۴۷ از تجدیدساختارهای عمدهٔ سازمان های نظامی و اطلاعاتی حکومت آمریکا در پی جنگ جهانی دوم بود. اکثر بندهای این لایحه در ۱۸ سپتامبر ۱۹۴۷ یک روز پس از این که مجلس سنای ایالات متحده آمریکا به جیمز فورستال یه عنوان اولین وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا رأی اعتماد داد، اجرایی شدند. قدرت او ابتدائاً محدود بود و برایش سخت بود برای مؤثر کردن منصبش به اعمال اقتدار بپردازد. این مسئله بعدتر از طریق متممی به لایحه در سال ۱۹۴۹ تغییر کرد و منجر به ایجاد وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا شد.
پیشنهاد شده در سنا به عنوان S. 758 در ۳ مارس ۱۹۴۷
امضا شده توسط رئیس جمهور هری ترومن در ۲۶ ژوئیه ۱۹۴۷
مسابقات جهانی تنیس روی میز ۱۹۴۷ (انگلیسی: 1947 World Table Tennis Championships) چهاردهمین دوره مسابقات جهانی تنیس روی میز است که در شهر پاریس، فرانسه برگزار شده است.
این مسابقات از ۲۵ فوریه تا ۷ مارس ۱۹۴۷ در دو بخش تیمی و انفرادی انجام شده است.
مسابقات ورزش های آبی اروپا ۱۹۴۷ از ۲۰ تا ۲۷ آگوست ۱۹۴۷ در شهر مونت کارلو، موناکو برگزار شده است.
Results sports123.com
"European Swimming Championships (Women)". GBRSPORTS.COM.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ۱۹۴۷

۱۹۴۷ را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ۱۹۴۷   • مفهوم ۱۹۴۷   • تعریف ۱۹۴۷   • معرفی ۱۹۴۷   • ۱۹۴۷ چیست   • ۱۹۴۷ یعنی چی   • ۱۹۴۷ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ۱۹۴۷
کلمه : ۱۹۴۷
اشتباه تایپی : ۱۹۴۷
عکس ۱۹۴۷ : در گوگل


آیا معنی ۱۹۴۷ مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )