انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1071 100 1

۱۹۴۸

۱۹۴۸ در دانشنامه ویکی پدیا

۱۹۴۸
سال ۱۹۴۸ (هزار و نهصد و چهل و هشت) میلادی، یکی از سالهای دهه ۱۹۴۰ در سده ۲۰ میلادی بود. بر اساس تقویم گریگوری سال مذکور یک سال کبیسه با ۳۶۶ روز بود. در تقویم هجری شمسی سال ۱۹۴۸ از دی ۱۳۲۶ شروع شد و در دیماه ۱۳۲۷ خاتمه یافت.
آرژانتین در بازی های المپیک تابستانی ۱۹۴۸ که در شهر لندن برگزار شد، کاروان آرژانتین با ۱۹۹ ورزشکار در این رقابت ها شرکت کرد و موفق به کسب ۷ مدال (۳ طلا، ۳ نقره، ۱ برنز) شد. در جدول رتبه بندی توزیع مدال ها، آرژانتین در ردهٔ ۱۳ مسابقات قرار گرفت.
بازی های المپیک تابستانی ۱۹۴۸
جدول مدال های بازی های المپیک تابستانی ۱۹۴۸
کره جنوبی در بازی های المپیک
اسپانیا در بازی های المپیک تابستانی ۱۹۴۸ که در شهر لندن برگزار شد، کاروان اسپانیا با ۶۵ ورزشکار در این رقابت ها شرکت کرد و موفق به کسب ۱ مدال (۰ طلا، ۱ نقره، ۰ برنز) شد. در جدول رتبه بندی توزیع مدال ها، اسپانیا در ردهٔ ۲۸ مسابقات قرار گرفت.
بازی های المپیک تابستانی ۱۹۴۸
جدول مدال های بازی های المپیک تابستانی ۱۹۴۸
اسپانیا در بازی های المپیک
ورزشکاران افغانستان در مسابقات المپیک تابستانی ۱۹۴۸ در لندن به رقابت پرداختند.
مسابقات مردان
سر مربی:
بازی
ایالات متحده آمریکا در بازی های المپیک تابستانی ۱۹۴۸ که در لندن بریتانیای کبیر برگزار شد، با ۳۰۰ ورزشکار شرکت نمود و موفق به کسب ۸۴ مدال (۳۸ طلا، ۲۷ نقره، ۱۹ برنز) شد که در رتبه ۱ مسابقات قرار گرفت.
بازی های المپیک تابستانی ۱۹۴۸
ایالات متحده آمریکا در بازی های المپیک
ایتالیا در بازی های المپیک تابستانی ۱۹۴۸ که در شهر لندن بریتانیای کبیر برگزار شد، کاروان ایتالیا با ۲۱۳ ورزشکار در این رقابت ها شرکت کرد و موفق به کسب ۲۷ مدال (۸ طلا، ۱۱ نقره، ۸ برنز) شد. در جدول رتبه بندی توزیع مدال ها، ایتالیا در ردهٔ ۵ مسابقات قرار گرفت.
بازی های المپیک تابستانی ۱۹۴۸
جدول مدال های بازی های المپیک تابستانی ۱۹۴۸
ایتالیا در بازی های المپیک
ایران در بازی های المپیک تابستانی ۱۹۴۸ برای نخستین بار به طور رسمی در بازی های المپیک تابستانی در شهر لندن شرکت کرد. کاروان ایران در این بازی ها متشکل از ۳۶ ورزشکار بود که در ۵ رشته ورزشی به رقابت می پرداختند. اولین مدال تاریخ ایران در بازی های المپیک در این رقابت ها توسط جعفر سلماسی در رشته ی وزنه برداری کسب شد. جعفر سلماسی در دسته ۶۰ کیلوگرم مردان توانست مدال برنز رقابت ها را تصاحب کند.
المپیک تابستانی ۱۹۴۸ (در انگلیسی: Games of the XIV Olympiad) که به طور رسمی با نام «بازی های المپیاد چهاردهم» شناخته می شود، از ۲۹ ژولیه ۱۹۴۸ تا ۱۴ اوت ۱۹۴۸ میلادی در شهر لندن در کشور انگلستان و با حضور ۴٬۰۹۹ ورزشکار زن و مرد از ۵۹ کشور جهان و در ۱۷ رشته ورزشی برگزار شد.
ورزش های آبی
شیرجه (4)
شنا (11)
واترپلو (1)
بازی های المپیک تابستانی ۱۹۴۸ لندن، آغازگر فصل جدیدی از رقابت های ورزشی در میدان المپیک پس از یک وقفه ۱۲ ساله به دلیل وقوع جنگ جهانی دوم و پس از بازی های المپیک تابستانی ۱۹۳۶ برلین برگزار شد.
اگر جنگ جهانی دوم به وقوع نمی پیوست، لندن می بایست تا در سال ۱۹۴۴ میزبان بازی های المپیک می شد.
در بازی های المپیاد چهاردهم، پنجاه و نه کشور در این دوره از بازی ها شرکت داشتند. در این دوره از کشورهای آلمان و ژاپن برای شرکت در بازی ها دعوت نشده بود. همچنین اتحاد جماهیر شوروی نیز از آن جهت در المپیک لندن شرکت نداشت که به عضویت کمیته بین المللی المپیک در نیامده بود.
بازی های المپیک زمستانی ۱۹۴۸ (به انگلیسی: V Olympic Winter Games) در شهر سن موریتز در کشور سوئیس برگزار شد.
ویکی پدیای انگلیسی
در این دوره از بازی ها نروژ و سوئد با ۴ طلا، ۳ نقره و ۳ برنز مقام اول این رقابت ها را به صورت اشتراکی دست آوردند. سوئیس با ۳ طلا، ۴ نقره و ۳ برنز مقام دوم را کسب کرد. تیم ایران در این دوره از بازی ها حضور نداشته است.
برزیل در بازی های المپیک تابستانی ۱۹۴۸ که در شهر لندن انگلستان برگزار شد، کاروان برزیل با ۷۰ ورزشکار در این رقابت ها شرکت کرد و موفق به کسب ۱ مدال (۰ طلا، ۰ نقره، ۱ برنز) شد. در جدول رتبه بندی توزیع مدال ها، برزیل در ردهٔ ۳۴ مسابقات قرار گرفت.
بازی های المپیک تابستانی ۱۹۴۸
جدول مدال های بازی های المپیک تابستانی ۱۹۴۸
برزیل در بازی های المپیک
بسکتبال در بازی های المپیک تابستانی ۱۹۴۸ نام رویداد ورزش بسکتبال در بازی های المپیک تابستانی بود که در سال ۱۹۴۸ برگزار شد.
آرژانتین  (۱۴)
بلژیک  (۱۴)
برزیل  (۱۲)
کانادا  (۱۴)
شیلی  (۱۴)
جمهوری چین  (۱۰)
کوبا  (۱۴)
چکسلواکی  (۱۴)
مصر  (۱۴)
فرانسه  (۱۴)
بریتانیای کبیر  (۱۳)
مجارستان  (۱۴)
جمهوری ایرلند  (۱۴)
ایران  (۱۳)
عراق  (۱۰)
ایتالیا  (۱۴)
کره جنوبی  (۹)
مکزیک  (۱۴)
پرو  (۱۱)
فیلیپین  (۱۰)
سوئیس  (۱۴)
ایالات متحده آمریکا  (۱۴)
اروگوئه  (۱۴)چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ۱۹۴۸

۱۹۴۸ را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

مرضیه > آرمیلا
یه کسی > Fatty
Mobina > Ride a bicycle
معصومه ع > warmth
فاطمه > آروشا
مرضیه > ابوالفضل
سارا > zealanders
فاطمه > آروشا

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ۱۹۴۸   • مفهوم ۱۹۴۸   • تعریف ۱۹۴۸   • معرفی ۱۹۴۸   • ۱۹۴۸ چیست   • ۱۹۴۸ یعنی چی   • ۱۹۴۸ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ۱۹۴۸
کلمه : ۱۹۴۸
اشتباه تایپی : ۱۹۴۸
عکس ۱۹۴۸ : در گوگل


آیا معنی ۱۹۴۸ مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )