انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1102 100 1

۱۹۷۷

۱۹۷۷ در دانشنامه ویکی پدیا

۱۹۷۷
۱۹۷۷ (MCMLXXVII) سال عادی بود که در شنبه شروع شد.
«۱۹۷۷» (انگلیسی: 1977 (film)) یک فیلم است که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد.
۶ مارس ۲۰۰۹ (۲۰۰۹-03-۰۶)
جام خیریه انگلستان ۱۹۷۷ ، ۵۵امین رقابت سالانه مابین قهرمانان لیگ دسته اول فوتبال انگلستان و جام حذفی فوتبال انگلستان است.
این مسابقه در تاریخ ۱۳ آگوست ۱۹۷۷ مابین تیم های لیورپول و منچستر یونایتد در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار شده است.
این مسابقه با نتیجه صفر بر صفر مساوی به پایان رسید.
سی امین دوره جشنواره فیلم کن بین روز های ۱۳ -۲۷ مه برگزار شد. در این دوره ۲۳ فیلم در بخش مسابقه با هم به رقابت پرداختند که در نهایت فیلم پدرسالار برادران تاویانی توانستن نخل طلا را برنده شود.
روبرتو روسلینی
ژاک دمی
کارلوس فوئنتس
پالین کیل
فیلم های زیر برای بخش مسابقه انتخاب شده اند :
خورشیدگرفتگی ۱۲ اکتبر ۱۹۷۷ (به انگلیسی: Solar eclipse of October 12, 1977) یک خورشیدگرفتگی از نوع خورشیدگرفتگی کامل است. این خورشیدگرفتگی در تاریخ ۱۲ اکتبر ۱۹۷۷ میلادی (‎۲۰ مهر ۱۳۵۶ خورشیدی) روی داد که زمان اوج آن، ساعت ۲۰:۲۷:۲۷ به وقت ساعت هماهنگ جهانی بوده است. مدت زمان و طول این خورشیدگرفتگی ۲ دقیقه و ۳۷ ثانیه بود.
فهرست خورشیدگرفتگی های قرن بیستم میلادی
خورشیدگرفتگی ۱۸ آوریل ۱۹۷۷ (به انگلیسی: Solar eclipse of April 18, 1977) یک خورشیدگرفتگی از نوع خورشیدگرفتگی حلقه ای است. این خورشیدگرفتگی در تاریخ ۱۸ آوریل ۱۹۷۷ میلادی (‎۲۹ فروردین ۱۳۵۶ خورشیدی) روی داد که زمان اوج آن، ساعت ۱۰:۳۱:۳۰ به وقت ساعت هماهنگ جهانی بوده است. مدت زمان و طول این خورشیدگرفتگی ۷ دقیقه و ۴ ثانیه بود.
فهرست خورشیدگرفتگی های قرن بیستم میلادی
فینال سوپر جام اروپا ۱۹۷۷، رقابت پایانی سوپر جام اروپا است که مابین دو تیم باشگاه فوتبال لیورپول و باشگاه فوتبال هامبورگ برگزار شده است.
فهرست قهرمانان سوپر جام اروپا
سوپر جام اروپا
این مسابقه که در تاریخ های ۲۲ نوامبر ۱۹۷۷ و ۶ دسامبر ۱۹۷۷ انجام شده است در مجموع با نتیجه ۷ بر ۱ به سود باشگاه فوتبال لیورپول به پایان رسید.
سیارک ۱۹۷۷ (به انگلیسی: 1977 Shura، نامگذاری:1970QY) هزار و نهصد و هفتاد و هفتمین سیارک کشف شده است که در ۳۰ اوت ۱۹۷۰ کشف شد.
قدر مطلق سیارک برابر ۱۱٫۴۰ است.
فینال جام اتحادیه فوتبال انگلستان ۱۹۷۷، رقابت پایانی جام اتحادیه فوتبال انگلستان در سال ۱۹۷۷ میلادی است که مابین دو تیم باشگاه فوتبال استون ویلا و باشگاه فوتبال اورتون برگزار شده است.
فهرست قهرمانان جام اتحادیه فوتبال انگلستان
جام اتحادیه فوتبال انگلستان
این فینال پس از انجام دو بازی که با نتیجه مساوی به پایان رسیده بود، در سومین دیدار که در تاریخ ۱۳ آوریل ۱۹۷۷ انجام شده است با نتیجه ۳ بر ۲ به سود تیم باشگاه فوتبال استون ویلا به پایان رسید.
فینال جام باشگاه های اروپا ۱۹۷۷، رقابت پایانی جام باشگاه های اروپا در سال ۱۹۷۷ میلادی است که مابین دو تیم باشگاه فوتبال لیورپول و باشگاه فوتبال بروسیا مونشن گلادباخ در ورزشگاه المپیک رم، رم برگزار شده است.
فهرست قهرمانان لیگ قهرمانان اروپا
لیگ قهرمانان اروپا
این مسابقه که در تاریخ ۲۵ مه ۱۹۷۷ انجام شده است با نتیجه ۳ بر ۱ به سود تیم باشگاه فوتبال لیورپول به پایان رسید.
فینال جام حذفی فوتبال انگلستان ۱۹۷۷، رقابت پایانی جام حذفی فوتبال انگلستان در سال ۱۹۷۷ میلادی است که مابین دو تیم باشگاه فوتبال منچستر یونایتد و باشگاه فوتبال لیورپول در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار شده است.
فهرست قهرمانان جام حذفی فوتبال انگلستان
جام حذفی فوتبال انگلیس
این مسابقه که در تاریخ ۲۱ مه ۱۹۷۷ انجام شده است با نتیجه ۲ بر ۱ به سود تیم باشگاه فوتبال منچستر یونایتد به پایان رسید.
فینال جام در جام اروپا ۱۹۷۷، رقابت پایانی جام در جام اروپا در سال ۱۹۷۷ میلادی است که مابین دو تیم باشگاه فوتبال هامبورگ و باشگاه فوتبال اندرلشت برگزار شده است.
فهرست قهرمانان جام در جام اروپا
جام در جام اروپا
این مسابقه که در تاریخ ۱۱ مه ۱۹۷۷ انجام شده است با نتیجه ۲ بر ۰ به سود تیم باشگاه فوتبال هامبورگ به پایان رسید.چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ۱۹۷۷

۱۹۷۷ را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ۱۹۷۷   • مفهوم ۱۹۷۷   • تعریف ۱۹۷۷   • معرفی ۱۹۷۷   • ۱۹۷۷ چیست   • ۱۹۷۷ یعنی چی   • ۱۹۷۷ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ۱۹۷۷
کلمه : ۱۹۷۷
اشتباه تایپی : ۱۹۷۷
عکس ۱۹۷۷ : در گوگل


آیا معنی ۱۹۷۷ مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )