انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1097 100 1

۱۹۸۳

۱۹۸۳ در دانشنامه ویکی پدیا

۱۹۸۳
سال ۱۹۸۳ (هزار و نهصد و هشتاد و سه) میلادی، چهارمین سال از دهه ۱۹۸۰ در سده ۲۰ میلادی بود. بر اساس تقویم گریگوری سال مذکور یک سال عادی با ۳۶۵ روز بود. در تقویم هجری شمسی سال ۱۹۸۳ از دی ۱۳۶۱ شروع شد و در دیماه ۱۳۶۲ خاتمه یافت.
در تقویم چینی این سال سال خوک نام گرفته است.
۱ ژانویه - امی کوبایاشی ( Emi_Kobayashi) بازیگر و مدل ژاپنی
۲ ژانویه - کیت بُس ورث ( Kat Bosworth) بازیگر آمریکایی
«۱۹۸۳» (انگلیسی: 1983 (film)) یک فیلم است که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد.
۳۱ ژانویه ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-01-۳۱)
جام خیریه انگلستان ۱۹۸۳ ، ۶۱امین رقابت سالانه مابین قهرمانان لیگ دسته اول فوتبال انگلستان و جام حذفی فوتبال انگلستان است.
این مسابقه در تاریخ ۲۰ آگوست ۱۹۸۳ مابین تیم های منچستر یونایتد و لیورپول در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار شده است.
تیم منچستر یونایتد در این مسابقه با نتیجه دو بر صفر به پیروزی رسید.
سی و ششمین دوره جشنواره فیلم کن در این دوره ۲۲ فیلم باهم به رقابت پرداختند که در نهایت تصنیف نارایاما، شوهئی ایمامورا برنده نخل طلا شد. این سومین باری است که یک ژاپنی برنده جشنواره کن میشود.
ویلیام استیرن (رئیس هیئت داوران)
آنری آله کان
سرگئی باندارچوک
یوسف شاهین
سلیمان سیسه
ماری آنجلا ملاتو
کارل رایز
فیلم های زیر برای بخش مسابقه انتخاب شده اند:
خورشیدگرفتگی ۱۱ ژوئن ۱۹۸۳ (به انگلیسی: Solar eclipse of June 11, 1983) یک خورشیدگرفتگی از نوع خورشیدگرفتگی کامل است. این خورشیدگرفتگی در تاریخ ۱۱ ژوئن ۱۹۸۳ میلادی (‎۲۱ خرداد ۱۳۶۲ خورشیدی) روی داد که زمان اوج آن، ساعت ۴:۴۳:۳۳ به وقت ساعت هماهنگ جهانی بوده است. مدت زمان و طول این خورشیدگرفتگی ۵ دقیقه و ۱۱ ثانیه بود.
فهرست خورشیدگرفتگی های قرن بیستم میلادی
این خورشیدگرفتگی بخشی از ساروس خورشیدی ۱۲۷ است که هر ۱۸ سال و ۱۱ روز یک بار تکرار می شود و شامل ۸۲ خورشیدگرفتگی است. این سری با خورشیدگرفتگی جزئی در ۱۰ اکتبر ۹۹۱ میلادی آغاز می شود و با خورشیدگرفتگی های کاملی از ۱۴ مه ۱۳۵۲ تا ۱۵ اوت ۲۰۹۱ میلادی ادامه می یابد و با ۸۲مین خورشیدگرفتگی آن که جزئی است در ۲۱ مارس ۲۴۵۲ میلادی پایان می یابد. طولانی ترین گرفت این دوره ۵ دقیقه و ۴۰ ثانیه بود و در ۳۰ اوت ۱۵۳۲ میلادی رخ داد.
خورشیدگرفتگی ۴ دسامبر ۱۹۸۳ (به انگلیسی: Solar eclipse of December 4, 1983) یک خورشیدگرفتگی از نوع خورشیدگرفتگی حلقه ای است. این خورشیدگرفتگی در تاریخ ۴ دسامبر ۱۹۸۳ میلادی (‎۱۳ آذر ۱۳۶۲ خورشیدی) روی داد که زمان اوج آن، ساعت ۱۲:۳۱:۱۵ به وقت ساعت هماهنگ جهانی بوده است. مدت زمان و طول این خورشیدگرفتگی ۴ دقیقه و ۱ ثانیه بود.
فهرست خورشیدگرفتگی های قرن بیستم میلادی
فینال سوپر جام اروپا ۱۹۸۳، رقابت پایانی سوپر جام اروپا است که مابین دو تیم باشگاه فوتبال آبردین و باشگاه فوتبال هامبورگ برگزار شده است.
فهرست قهرمانان سوپر جام اروپا
سوپر جام اروپا
این مسابقه که در تاریخ های ۲۲ نوامبر ۱۹۸۳ و ۲۰ دسامبر ۱۹۸۳ انجام شده است در مجموع با نتیجه ۲ بر ۰ به سود باشگاه فوتبال آبردین به پایان رسید.
سیارک ۱۹۸۳ (به انگلیسی: 1983 Bok، نامگذاری:1975LB) هزار و نهصد و هشتاد و سومین سیارک کشف شده است که در ۹ ژوئن ۱۹۷۵ کشف شد.
سیارک در دادگان اجرام کوچک ناسا
قدر مطلق سیارک برابر ۱۲٫۶۰ است.
مسابقات دوچرخه سواری جیرو دیتالیا ۱۹۸۳؛ شصت و ششمین دوره این مسابقات بوده است که با حضور ۱۶۲ دوچرخه سوار از ۱۲ مه تا ۵ ژوئن ۱۹۸۳ در کشور ایتالیا برگزار شده است.
فینال جام اتحادیه فوتبال انگلستان ۱۹۸۳، رقابت پایانی جام اتحادیه فوتبال انگلستان در سال ۱۹۸۳ میلادی است که مابین دو تیم باشگاه فوتبال لیورپول و باشگاه فوتبال منچستر یونایتد در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار شده است.
فهرست قهرمانان جام اتحادیه فوتبال انگلستان
جام اتحادیه فوتبال انگلستان
این مسابقه که در تاریخ ۲۶ مارس ۱۹۸۳ انجام شده است با نتیجه ۲ بر ۱ به سود تیم باشگاه فوتبال لیورپول به پایان رسید.
فینال جام باشگاه های اروپا ۱۹۸۳، رقابت پایانی جام باشگاه های اروپا در سال ۱۹۸۳ میلادی است که مابین دو تیم باشگاه فوتبال هامبورگ و باشگاه فوتبال یوونتوس در ورزشگاه المپیک آتن، آتن برگزار شده است.
فهرست قهرمانان لیگ قهرمانان اروپا
لیگ قهرمانان اروپا
این مسابقه که در تاریخ ۲۵ مه ۱۹۸۳ انجام شده است با نتیجه ۱ بر ۰ به سود تیم باشگاه فوتبال هامبورگ به پایان رسید.
فینال جام حذفی فوتبال انگلستان ۱۹۸۳، رقابت پایانی جام حذفی فوتبال انگلستان در سال ۱۹۸۳ میلادی است که مابین دو تیم باشگاه فوتبال منچستر یونایتد و باشگاه فوتبال برایتون اند هوو آلبیون در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار شده است.
فهرست قهرمانان جام حذفی فوتبال انگلستان
جام حذفی فوتبال انگلیس
این مسابقه که در تاریخ ۲۱ مه ۱۹۸۳ انجام شده است با نتیجه ۲ بر ۲ به پایان رسید.
در بازی تکراری که در ۲۶ مه ۱۹۸۳ برگزار شد باشگاه فوتبال منچستر یونایتد با نتیجه چهار بر صفر به پیروزی رسید.چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ۱۹۸۳

۱۹۸۳ را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ۱۹۸۳   • مفهوم ۱۹۸۳   • تعریف ۱۹۸۳   • معرفی ۱۹۸۳   • ۱۹۸۳ چیست   • ۱۹۸۳ یعنی چی   • ۱۹۸۳ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ۱۹۸۳
کلمه : ۱۹۸۳
اشتباه تایپی : ۱۹۸۳
عکس ۱۹۸۳ : در گوگل


آیا معنی ۱۹۸۳ مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )