انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1100 100 1

۱۹۸۵

۱۹۸۵ در دانشنامه ویکی پدیا

۱۹۸۵
این صفحه فهرستی از وقایع مهم سال ۱۹۸۵ میلادی ارائه می کند.
بریتانیایی
بازی ۱۹۸۵: روز بعد (به انگلیسی: 1985: The Day After) در سال ۱۹۸۵ و در سبک اکشن توسط شرکت سِوِرن سافت ویر تولید و توسط شرکت مسترونیک منتشر گردید.
رمان ۱۹۸۴
این بازی بر اساس رمان معروف ۱۹۸۴ نوشته جرج اورول ساخته شده و وقایع بعد از آن ماجراها را دنبال می نماید. عنوان این بازی نیز اشاره ای به همان اثر معروف می باشد. در این بازی فرض بر این قرار گرفته که برادر بزرگ نابود گشته و انسان ها کنترل سیاره را خود به دست گرفته اند. اما منابع انرژی آن ها رو به اتمام است و وظیفه مهم بدست آوردن انرژی هسته ای لازم می باشد. برادر بزرگ قبل از نابودی، مقدار زیادی انرژی را در چهار سیاره مختلف ذخیره کرده بود و اینک وظیفه شما پیدا نمودن این منابع انرژی در سیارات می باشد.
گیم پلی این بازی بر اساس بازی های دوبعدی دهه هشتاد میلادی پایه ریزی شده و وظیفه بازیباز هدایت سفینه فضایی در سیارات مختلف و پیدا نمودن منابع انرژی است (این منابع انرژی در غلاف هایی قرار داده شده اند). سفینه های فضایی بیگانه ها و توپ های لیزری دشمنان شما در این بازی هستند، که می توانید به آن ها شلیک کرده یا سعی نمایید از آن ها دوری کنید. کنترل سفینه در این بازی بسیار دشوار بوده و نیاز به تمرین بسیار برای بدست آوردن مهارت لازم دارد.گرافیک این بازی دو بعدی و نمایی ارائه می دهد که صفحه نمایش به صورت افقی در حین بازی حرکت می کند.
این بازی در سال ۱۹۸۵ توسط شرکت مسترونیک بر روی رایانه های خانگی کمودور ۶۴ و اسپکتروم منتشر گردید.
جام خیریه انگلستان ۱۹۸5 ، ۶3امین رقابت سالانه مابین قهرمانان لیگ دسته اول فوتبال انگلستان و جام حذفی فوتبال انگلستان است.
این مسابقه در تاریخ ۱۰ آگوست ۱۹۸5 مابین تیم های اورتون و منچستر یونایتد در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار شده است.
تیم اورتوندر این مسابقه با نتیجه دو بر صفر به پیروزی رسید.
سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم کن در این دوره برای اولین بار فیلمی از یوگسلاوی سابق به کارگردانی امیر کوستوریتسا برنده نخل طلا می شود. شر نیز برای صورتک برنده بهترین بازیگر نقش اول زن می شود.
میلوش فورمن
Claude Imbert
Edwin Zbonek
فرانسیس وبر
ژورژه آمادو
مائورو بولونینی
Michel Perez
Mo Rothmann
نستور آلمندروس
سارا مایلز
فیلم های زیر برای بخش مسابقه انتخاب شده اند:
خورشیدگرفتگی ۱۲ نوامبر ۱۹۸۵ (به انگلیسی: Solar eclipse of November 12, 1985) یک خورشیدگرفتگی از نوع خورشیدگرفتگی کامل است. این خورشیدگرفتگی در تاریخ ۱۲ نوامبر ۱۹۸۵ میلادی (‎۲۱ آبان ۱۳۶۴ خورشیدی) روی داد که زمان اوج آن، ساعت ۱۴:۱۱:۲۷ به وقت ساعت هماهنگ جهانی بوده است. مدت زمان و طول این خورشیدگرفتگی ۱ دقیقه و ۵۹ ثانیه بود.
فهرست خورشیدگرفتگی های قرن بیستم میلادی
خورشیدگرفتگی ۱۹ مه ۱۹۸۵ (به انگلیسی: Solar eclipse of May 19, 1985) یک خورشیدگرفتگی از نوع خورشیدگرفتگی جزئی است. این خورشیدگرفتگی در تاریخ ۱۹ مه ۱۹۸۵ میلادی (‎۲۹ اردیبهشت ۱۳۶۴ خورشیدی) روی داد که زمان اوج آن، ساعت ۲۱:۲۹:۳۸ به وقت ساعت هماهنگ جهانی بوده است.
فهرست خورشیدگرفتگی های قرن بیستم میلادی
فینال جام اتحادیه فوتبال انگلستان ۱۹۸۵، رقابت پایانی جام اتحادیه فوتبال انگلستان در سال ۱۹۸۵ میلادی است که مابین دو تیم باشگاه فوتبال نورویچ سیتی و باشگاه فوتبال ساندرلند در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار شده است.
فهرست قهرمانان جام اتحادیه فوتبال انگلستان
جام اتحادیه فوتبال انگلستان
این مسابقه که در تاریخ ۲۴ مارس ۱۹۸۵ انجام شده است با نتیجه ۱ بر ۰ به سود تیم باشگاه فوتبال نورویچ سیتی به پایان رسید.
فینال جام باشگاه های اروپا ۱۹۸۵، رقابت پایانی جام باشگاه های اروپا در سال ۱۹۸۵ میلادی است که مابین دو تیم باشگاه فوتبال یوونتوس و باشگاه فوتبال لیورپول در ورزشگاه هیسل، بروکسل برگزار شده است.
فهرست قهرمانان لیگ قهرمانان اروپا
لیگ قهرمانان اروپا
این مسابقه که در تاریخ ۲۹ مه ۱۹۸۵ انجام شده است با نتیجه ۱ بر ۰ به سود تیم باشگاه فوتبال یوونتوس به پایان رسید.
یک ساعت قبل از شروع مسابقه، در فینال جام باشگاه های اروپا سال ۱۹۸۵ در ورزشگاه هیسل، تماشاگران لیورپول با شکستن فنس هایی که میان آنان و طرفداران یوونتوسی ها برای جدایی و جلوگیری از کشمکش و درگیری قرار داده شده بود به طرفداران یووونتوس حمله ور شده و آن ها را مورد ضرب و شتم قرار دادند. یوونتوسی ها که انتظار این حرکت را از لیورپولی ها نداشتند ناچار با آنها درگیر شده و به ناگاه عقب نشینی کردند. فشار یوونتوسی ها به دیوارهای پیرامون ورزشگاه، منجر به ویرانی آن گشت و باعث شد که روی سر آن ها ویران گردد و در پی این حادثه ۳۹ نفر که اکثراً از طرفداران یوونتوس بودند، به کام مرگ رفتند.
فینال جام حذفی فوتبال انگلستان ۱۹۸۵، رقابت پایانی جام حذفی فوتبال انگلستان در سال ۱۹۸۵ میلادی است که مابین دو تیم باشگاه فوتبال منچستر یونایتد و باشگاه فوتبال اورتون در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار شده است.
فهرست قهرمانان جام حذفی فوتبال انگلستان
جام حذفی فوتبال انگلیس
این مسابقه که در تاریخ ۱۸ مه ۱۹۸۵ انجام شده است با نتیجه ۱ بر ۰ به سود تیم باشگاه فوتبال منچستر یونایتد به پایان رسید.
فینال جام در جام اروپا ۱۹۸۵، رقابت پایانی جام در جام اروپا در سال ۱۹۸۵ میلادی است که مابین دو تیم باشگاه فوتبال اورتون و باشگاه فوتبال راپیدوین برگزار شده است.
فهرست قهرمانان جام در جام اروپا
جام در جام اروپا
این مسابقه که در تاریخ ۱۵ مه ۱۹۸۵ انجام شده است با نتیجه ۳ بر ۱ به سود تیم باشگاه فوتبال اورتون به پایان رسید.
فینال جام یوفا ۱۹۸۵، رقابت پایانی جام یوفا در سال ۱۹۸۵ میلادی است که مابین دو تیم باشگاه فوتبال رئال مادرید و باشگاه فوتبال ویدئوتون برگزار شده است.
فهرست قهرمانان جام یوفا و لیگ اروپا
لیگ اروپا
این مسابقه که در تاریخ های ۸ مه ۱۹۸۵ و ۲۲ مه ۱۹۸۵ انجام شده است در مجموع با نتیجه ۳ بر ۱ به سود باشگاه فوتبال رئال مادرید به پایان رسید.
گودزیلا ۱۹۸۵ (به انگلیسی: Godzilla 1985) فیلمی است در ژانر علمی-تخیلی که در سال ۱۹۸۵ ساخته شد. این فیلم در واقع تدوین دوباره نسخه ژاپنی فیلم بازگشت گودزیلا برای انتشار در آمریکا است. علاوه بر تدوین دوباره، این فیلم یکی از برجسته ترین فیلم های کمپانی نیو وورد پیکچرز است. هر دو ورژن آمریکایی (نیو وورد پیکچرز) و ژاپنی (توهو) دنباله فیلم گودزیلا هستند، اگرچه نسخه ژاپنی دنباله فیلم گودزیلا (۱۹۵۴) است در حالیکه نسخه آمریکایی دنباله فیلم گودزیلا، پادشاه هیولاها! است و با بازیگری ریموند بر. در این فیلم از همان تکنکیک هایی برای ویرایش فیلم بازگشت گودزیلا استفاده شده است که در فیلم گودزیلا، پادشاه هیولاها! برای ویرایش فیلم گودزیلا (۱۹۵۴) استفاده شده بود.
ویکی پدیای انگلیسی، https://en.wikipedia.org/wiki/Godzilla_1985چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ۱۹۸۵

۱۹۸۵ را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ۱۹۸۵   • مفهوم ۱۹۸۵   • تعریف ۱۹۸۵   • معرفی ۱۹۸۵   • ۱۹۸۵ چیست   • ۱۹۸۵ یعنی چی   • ۱۹۸۵ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ۱۹۸۵
کلمه : ۱۹۸۵
اشتباه تایپی : ۱۹۸۵
عکس ۱۹۸۵ : در گوگل


آیا معنی ۱۹۸۵ مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )