انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1097 100 1

۵۹

۵۹ در دانشنامه ویکی پدیا

۵۹
۵۹ (ابهام زدایی) می تواند در موارد زیر به کار رود:
۵۹-سال خورشیدی
۵۹ (میلادی)-سال میلادی
۵۹ (قمری)-سال قمری
۵۹ (عدد)-عدد
۵۹ (پیش از میلاد) ۵۹مین سال قبل از تقویم میلادی است.
۵۹ (عدد)
۵۹(پنجاه و نه) یک عدد طبیعی است که بعد از ۵۸ و قبل از ۶۰ قرار دارد.
۵۹ (قمری)، پنجاه و نهمین سال در گاهشماری هجری قمری است. اول محرم این سال برابر با بیست و ششم اکتبر سال ۶۷۸ میلادی است.
ابوهریره
۵۹ (میلادی) پنجاه و نهمین سال تقویم میلادی است.
۵۹ زن برزنجیر یک ستاره است که در صورت فلکی آندرومدا قرار دارد.
۵۹ ارابه ران یک ستاره است که در صورت فلکی ارابه ران قرار دارد.
۵۹ بره یک ستاره است که در صورت فلکی برج حمل قرار دارد.
۵۹ کمان یک ستاره است که در صورت فلکی کمان قرار دارد.
اس ام یو-۵۹ (به انگلیسی: SM U-59) یک زیردریایی بود که طول آن ۶۷ متر (۲۲۰ فوت) بود. این زیردریایی در سال ۱۹۱۶ ساخته شد.
اس ام یوبی-۵۹ (به انگلیسی: SM UB-59) یک زیردریایی است که طول آن ۵۵٫۸۵ متر (۱۸۳٫۲ فوت) می باشد. این زیردریایی در سال ۱۹۱۷ ساخته شد.
اس ام یوسی-۵۹ (به انگلیسی: SM UC-59) یک زیردریایی بود که طول آن ۱۶۵ فوت ۹ اینچ (۵۰٫۵۲ متر) بود. این زیردریایی در سال ۱۹۱۶ ساخته شد.
ان جی سی ۵۹ (به انگلیسی: NGC 59) یک کهکشان عدسی با قدر ظاهری ۱۳٫۱ است که در صورت فلکی نهنگ قرار دارد.
کاتالوگ عمومی جدید
اگر برای عنوان فعلی این مقاله (یا عنوانی دیگر)، معادلی مناسب از منبعی معتبر یافتید، با ذکر آن منبع و با شیوهٔ صحیح ارجاع، آن را در متن مقاله قرار دهید و سپس مقاله را انتقال دهید. اگر نمی دانید چطور انتقال را انجام یا به درستی به منابع ارجاع دهید، در صفحهٔ بحث این مقاله درخواست خود را با قراردادن این متن بیان کنید:
بزرگراه ایالتی تگزاس ۵۹ یا SH 59 بزرگراه ایالتی است که از جکسبورو شروع و در سنت جوو در تگزاس به پایان میرسد.
اصلی SH 59 در تاریخ ۲۱ اوت ۱۹۲۳ بین Palacios و Midfield تعیین شد و جایگزین SH 19B شد.
بزرگراه میان ایالتی ۵۹ (به انگلیسی: Interstate-59، مخفف:I-59) یکی از بزرگراه های میان ایالتی آمریکاست. که مسیر شمالی-جنوبی داشته و زیرمجموعه دارد.
سامانه بزرگراه های میان ایالتی
US 98 in هتیزبرگ، میسیسیپیUS 84 in لارل، میسیسیپیI-20 in مریدیان، میسیسیپیUS-82 in تاسکالوسا، آلاباماI‑65 in برمینگم، آلاباماI‑20 in Birmingham, AL
Wikipedia contributors, "List of Interstate Highways," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=List_of_Interstate_Highways&oldid=313777045 (accessed September 14, 2009).
|} بوئینگ ایکس بی-۵۹(به انگلیسی: Boeing XB-59) یک هواپیمایساختِ بوئینگدر کشور ایالات متحده آمریکااست. نخستین استفاده کنندهٔ این هواپیما نیروی هوایی ایالات متحده آمریکابوده است.
تایپ ۵۹ یک تانک چینی است که بر اساس تانک تی-۵۴آ شوروی ساخته شد. اولین مدل این تانک در سال ۱۹۵۸ تولید و یک سال بعد وارد ارتش چین شد. تولید آن تا سال ۱۹۸۰ ادامه یافت و پس از آن نیز بهینه سازی ها و به روزرسانی های متعددی بر روی آن انجام شد به طوری که تا اوایل سده بیست ویکم اسکلت اصلی نیروی زرهی ارتش آزادیبخش خلق را تشکیل می داد و حدود ۶ هزار دستگاه از آن در سال ۲۰۰۰ در این ارتش فعال بود. تانک های تایپ ۶۹ و تایپ ۷۹ و تانک سبک تایپ ۶۲ نیز تانک های دیگری هستند که بر اساس طرح کلی تانک تایپ ۵۹ ساخته شده اند.
بخش فوقانی قسمت جلو بدنه: ۹۷ م م
بخش تحتانی قسمت جلو بدنه: ۹۹ م م
بخش فوقانی قسمت های کناری بدنه: ۷۹ م م
بخش تحتانی قسمت های کناری بدنه: ۲۰ م م
عقب بدنه: ۴۶ م م
کف بدنه: ۲۰ م م
سقف بدنه: ۳۳ م م
جلو برجک: ۲۰۳ م م
بخش های کناری برجک: ۱۵۰ م م
عقب برجک: ۶۴ م م
سقف برجک: ۳۹ م م
سلاح اصلی این تانک یک توپ ۱۰۰ میلی متری است (در مدل های متأخرتر ۱۰۵ م م) که معمولاً ۳۴ گلوله برای آن حمل می شد. و تسلیحات ثانویه تانک شامل ۳ تیربار می شود؛ دو تیربار متوسط ۷٫۶۲ م م تایپ ۵۹تی؛ یکی هم محور با سلاح اصلی در کنار آن (با ۲۰۰۰ فشنگ) و دیگری به صورت کمانی در قسمت راننده (با ۱۰۰۰ فشنگ) و یک تیربار سنگین ۱۲٫۷ م م تایپ ۵۴ (مدل تولید چین تیربار دوشکا) برای دفاع هوایی (با ۵۰۰ فشنگ).
تایپ ۵۹ در طول ده ها سال فعالیت خود شاهد به روزرسانی ها و بهینه سازی های متعددی بوده است. از مهمترین این اصلاحات که با الهام از تکنولوژی های غربی و تانک های دیگر ساخت شوروی انجام شده شامل قابلیت جستجوی مادون قرمز، سیستم تعیین مسافت لیزری، تجهیزات دید در شب، و سیستم اطفای حریق اتوماتیک در مدل I و تعویض توپ ۱۰۰ میلی متری اصلی تانک با یک توپ پرقدرت تر ۱۰۵ میلی متری (مدل تولید چین توپ انگلیسی ال۷)، تجهیزات ارتباطی جدید، و موتور پرقدرت تر ۵۸۰ اسب بخار در مدل II می شود.
تی ۵۹دی از مهمترین بهینه سازی های این تانک است که در دهه ۱۹۹۰ صورت گرفت و بسیاری از تانک های ارتش چین بر اساس آن اصلاح شدند. از مهمترین اصلاحات در تایپ ۵۹دی شامل قرار دادن یک زره واکنشی، یک توپ جدید، سیستم دید در شب غیر فعال، و سیستم کنترل آتش جدید و تعویض موتور با موتور ۱۲۱۵۰ال۷ بود. این تانک توسط شرکت صنایع نظامی سودان نیز با نام تانک زبیر ۲ تولید می شود.
خورشیدگرفتگی ۲۵ اکتبر ۵۹ (به انگلیسی: Solar eclipse of October 25, 59) یک خورشیدگرفتگی از نوع خورشیدگرفتگی حلقه ای است. این خورشیدگرفتگی در تاریخ ۲۵ اکتبر ۵۹ میلادی روی داد که زمان اوج آن، ساعت ۸:۲۶:۵۰ به وقت ساعت هماهنگ جهانی بوده است. مدت زمان و طول این خورشیدگرفتگی ۰۶ دقیقه و ۲۳ ثانیه بود.
خورشیدگرفتگی ۳۰ آوریل ۵۹ (به انگلیسی: Solar eclipse of April 30, 59) یک خورشیدگرفتگی از نوع خورشیدگرفتگی کامل است. این خورشیدگرفتگی در تاریخ ۳۰ آوریل ۵۹ میلادی روی داد که زمان اوج آن، ساعت ۱۵:۰۴:۳۴ به وقت ساعت هماهنگ جهانی بوده است. مدت زمان و طول این خورشیدگرفتگی ۰۱ دقیقه و ۵۰ ثانیه بود.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

۵۹ را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ۵۹   • مفهوم ۵۹   • تعریف ۵۹   • معرفی ۵۹   • ۵۹ چیست   • ۵۹ یعنی چی   • ۵۹ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ۵۹
کلمه : ۵۹
اشتباه تایپی : ۵۹
عکس ۵۹ : در گوگل


آیا معنی ۵۹ مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )