مترجم

دیکشنری
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 287 100 1

abs

تلفظ abs
تلفظ abs به آمریکاییUs : /ˈeɪˈbiːˈes/   تلفظ abs به انگلیسیUk : /ˈeɪˈbiːˈes/

رجوع شود به: ab

مخفف abs

عبارت کامل: Anti-lock Braking System
موضوع: تکنولوژی
یستم ترمز ای بی اِس یکی ازبهترین راهها برای ایمن ساختن ترمز وسایل نقلیه موتوری با سیستم های ترمز هیدرولیک است.ترمز ای بی اس دستگاهی الکترونیکی است که در هنگام ترمزگیری با کنترل فشار (قطع و وصل کردن فشار) هیدرولیک در کسری از ثانیه ارتباط لِنت را با دیسک یا کاسه برقرار و قطع می کند. تکرار سریع و مداوم این عمل باعث از میان رفتن حالت بلوکه کردن یا قفل کردن ترمزها می شود.
عبارت کامل: Australian Bureau of Statistics
موضوع: عمومی
دفتر آمار کشور استرالیا
عبارت کامل: Absolute
موضوع: عمومی
ABS در برخی از زبان های برنامه نویسی، به مفهوم قدر مطلق عدد می باشد.

در ریاضیات، قدر مطلق عددی حقیقی، مقدار عددی آن بدون در نظر گرفتن علامتش است. پس قدر مطلق یک عدد همواره نامنفی است یعنی یا مثبت است یا صفر، به بیان دیگر، قدرمطلق یک عدد برابر است با فاصله آن عدد تا صفر.

قدر مطلق در بسیاری از بخش های گوناگون ریاضی کاربرد دارد که از آن میان می توان از مجموعهٔ اعداد مختلط، چهارگان ها، میدان ها، فضای برداری نام برد. قدر مطلق را در فیزیک و ریاضی بیش از همه می توان به مفهوم بزرگی، فاصله و نُرم نزدیک دانست.

معنی abs در دیکشنری تخصصی

abs
[خودرو] Anti Blocker System. سیستم الکترونیکی که قفل کردن چرخها را در هنگام ترمزهای شدید و ترمز روی سطوح لغزنده از قبل توسط سنسورها پیش بینی کرده و با شل و سفت کردن دیسکها در میلیونومهای ثانیه باعث میشود چرخها حداکثر چسبندگی را داشته باشند و بدین ترتیب در سختترین شرایط نیز حاکمیت فرمان دست راننده باشد.این سیستم در ترمزهای آنی نیز اجازه فرار از برخورد را نیز به راننده میدهد و امروزه بسیاری از تولید کنندگان اتومبیل انرا به صورت استاندارد روی محصولات خود ارائه میدهند و بعضی میز با درخواست مشتری آنرا روی اتومبیل خریدار نصب میکنند.
[کامپیوتر] عملکردی که مقدار قدر مطلق را در زبان بیسیک و سایر زبانهای برنامه نویسی محاسبه می کند . این تابع اعداد منفی را به مثبت تبدیل کرده و در اعداد مثبت و صفر تغییری نمی دهد
[برق و الکترونیک] acrylonlfrlle-butadiene-styrene-آکویلونتیریل -بوتادین -استیرن (ای بی اس ) پلاستیکی که دارای صلابت زیاد ، استقامت برخورداری بالا، مقاومت سایش عالی ، فایق سازی عالی و مقاومت در برابر بسیاری از نمکهای غیر آلی ، قلیاها و اسیدها است . از آن برای ساخت بدنه های محکم و عایق الکتریکی ، ظرفها و اجزای قطعات الکترونیکی استفاده می شود . - antilock brake system-سیستم ترمز ضد قفل نوعی سیستم ترمز برای جلوگیری از سرخوردن وسیله ی نقلیه در جاده های لغزنده . اساس کار آن پمپ کردن خودکار ترمزها روی دو یا چهار چرخ در سرعت های بالاست تا ترمزها قفل نکنند. در خودروی بدون ای بی اس احتمال قفل ترمزها در صورت ترمز کردن قبل و یا در هنگام سر خوردن زیاد است . رایانه ی ای بی اس ، سیگنال سرعت چرخها را با هم مقایسه می کند و در صورت تشخیص وضعیت سر خوردن با ارسال سیگنالهای ترمزها را تا پنج بار در ثانیه پمپ می کند و عمل ترمز را تا رسیدن سرعت به پایین تر از حوزه ی عمل ای بی اس انجم می دهد.
[کامپیوتر] کلید : Abs .

معنی کلمه abs به انگلیسی

abs
• system on cars that prevents the wheels from locking while braking
• complete, indisputable

پیشنهاد شما درباره معنی absنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

معنی abs
کلمه : abs
املای فارسی : عبث
اشتباه تایپی : شذس
عکس abs : در گوگل


آیا معنی abs مناسب بود ؟     بله - خیر     ( امتیاز : 99% )
بستن آگهی ها
زبان مارکت
خرید بلیط هواپیما
حقوق و دستمزد
نرم افزاری مریم
فروشگاه آنالی