انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 921 100 1

معنی strain gage در دیکشنری تخصصی

strain gage
[عمران و معماری] کرنش سنج - تغییر شکل یاب - اندازه گیر تغییر شکل - تنجش سنج
[برق و الکترونیک] کرنش سنج تراگردان مقاومتی برای اندازه گیری کرنش مکانیکی . اساس آن رسانا یا نیمرسانایی است که سطح مقطع کوچکی دارد و به سطح ماده ای که کرنش آن باید اندازه گیری شود ، جسبانده می شود. سنجه همراه با سطح فشرده یا کشیده می شود و تغییر شکل آن سبب تغیر مقاومت می شود. پنج نوع متفاوت دارد: سیم لخت خم شدنی ، سیم خم شدنی قرار گرفته روی پایه حامل کاغذی یا پلاستیکی ، ورقه فلزی خم شدنی ، نیمرسانا و فلز نشانده شده ( پوسه - نازک ) . تغییر مقاومت با اتصال یک یا چند سنجه مشابه به صورت بازوهای پل کرنش سنج ، به ولتاژ تبدیل می شود.
[زمین شناسی] کرنش سنج ، تغییر شکل یاب
[نفت] کرنش سنج
[برق و الکترونیک] پل کرنش سنج پل وتسونی که یک ، دو یا چهار کرنش سنج مشابه در بازوهای آن قرار دارد . وقتی که پل تحریک می شود ، تغییر مقاومت آن به ولتاژی برای ثبت یا نمایش تبدیل می شود . کرنش سنجهای پل روی ماده تحت تنش چسبانده می شوند. در پل چهار سنجه ای ، دو سنجه افزایش مقاومت و دو سنجه دیگر کاهش مقاومت را نشان می دهند ، در نتیجه مقدار قابل خواندن بیشتر از یک سنجه است.
[برق و الکترونیک] ضرب کننده کرنش سنج مقاومت متغیر با زمان ضرب کننده ای که دارای کرنش سنجی به عنوان عنصر متغیر با زمان است. یک متغیر کرنش سنجه را کنترل می کند و متغیر دیگر جریان عبوری از آن را . ولتاژ دو سر کرنش سنج متناسب با حاصلضرب مورد نظر است.
[نفت] حسگر کرنش سنج
[نفت] انبساط سنج دقیق

strain gage را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی strain gageنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

توضیحات دیگرآیا معنی strain gage مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )